Brief info

Jāņa Joņeva pirmais romāns "Jelgava 94" kļuva par 2013. gada sensāciju latviešu literatūrā, iemantojot kulta statusu jauniešu aprindās, bet tā autors kļuva par atzītu un talantīgu latviešu rakstnieku. Romāna panākumi bija lieli. Tos apliecināja gan neskaitāmās papildu tirāžas, gan Latvijas Literatūras gada balva par labāko debiju. Pēc Eiropas Savienības balvas literatūrā saņemšanas "Jelgava 94" ir kļuvis par starptautiski atzītu darbu. Tas izdots angļu, franču, norvēģu, slovēņu, lietuviešu, igauņu, maķedoniešu, bulgāru un ungāru valodās. Pēc "Jelgava 94" motīviem Jelgavas Jaunajā teātrī iestudēta luga, savukārt romāna ekranizācijas projekts sācies 2017. gadā, topošās spēlfilmas režisors būs Jānis Ābele.

Kopš 2002. gada sadarbojas ar dažādiem plašsaziņas līdzekļiem kā grāmatu recenzents, tulko no franču valodas: Bernāra Marī Koltesa lugu "Kokvilnas lauku vientulībā", Pjēra Luisa īsprozu no krājuma "Desmit duči mīlas dialogu", Agotas Kristofas romānu "Lielā burtnīca".
Kopā ar grāmatu mākslinieku Reini Pētersonu Jānis Joņevs izveidojis bērnu grāmatu "Slepenie svētki" (2012). Viņš piedalījies vairāku izrāžu veidošanā neatkarīgajos un profesionālajos teātros sadarbībā ar režisoru Mārci Lāci.
no www.rakstnieciba.lv

Visas autora publikācijas