VĒSTULE NO ISLANDES

Parasti mani nav īpaši jāpierunā braukt uz Islandi. Pamet tik ideju, un jau meklēju iespējas tur nokļūt. Mani pēdējie ceļojumi bijuši tieši turp, no tiem pats pēdējais - pandēmijas sākumā, 2020. gada martā. Toreiz izbraukājām Islandi krustu šķērsu, un tūlīt pēc tam pasaule strauji pārvērtās un tika slēgta. Tomēr šoreiz no domas rašanās pagāja krietni ilgāks laiks. Izlasi 14 min.

PASTKARTES NO BRISELES

Par negaidītas pastkartes saņemšanu patīkamāka var būt tikai vairāku pastkaršu saņemšana. Īpaši tagad, kad ceļošana uz attālākām vietām kļuvusi gandrīz nevēlama. Tā nu šobrīd iztēlojies, ka atver aizvien retāk virināto pastkasti un tajā ir sakrājušās četras, pavisam atšķirīgas pastkartes no Beļģijas. Izlasi 40 min.

VĒSTULE CEĻOTGRIBĒTĀJIEM NO STAMBULAS

Tā ka ir neliels mierinājums – kuri uz Stambulu netika šovasar, nepārdzīvojiet. Aizliegumi uzspieda Stambulai komā dusošas skaistules zīmogu: tēlaini sakot, senā un bagātā pilsēta it kā ir, it kā elpo, it kā dzīvības sārtums atmirdz vaigos, bet īstenībā pilsēta atrodas it kā reanimācijas nodaļā. Vēl skaidrāk – skaistā Stambula šopavasar bija kā Sniegbaltīte zārkā. Tā, kāda tā ir kļuvusi šajā vasarā, tā ir Stambulija... tāda mazliet jocīga pilsēta. Izlasi 11 min.

VĒSTULE NO MAZDĀRZIŅA STOKHOLMĀ

Pirms dažiem gadiem staigāju ar bērnu ratiņiem pa zviedru mazdārziņiem. Kā man gribējās pašai iebāzt pirkstus zemē, parušināties un kaut ko izaudzēt! Tajā dienā viena kundze izrāva no savas dobes burkānu un to iedeva mums apēst. Cik garšīgs! Veikalā pirktie ne tuvu nestāvēja garšas ziņā. Uz dārza ziņojuma dēļa izlasīju, kur vērsties, lai iestātos rindā uz zemes pleķīša piešķiršanu. Pēc pusgada gaidīšanas pienāca mūsu kārta. Izlasi 4 min.

VĒSTULE NO MEDELJINAS

Putni te nekad neapklust, un aizvakar pa otrā stāva logu mājā jau atkal ziņkārīgi centās ielūkoties divi mazi un cieši kopā saspiedušies pērtiķīši. Virtuvē, savukārt, mēdz iemaldīties miniatūriem krokodiliņiem līdzīgas ķirzakas, sliktākajā gadījumā - čūskas. Reiz mūs mājās sagaidīja uz viesistabas dīvāna iekārtojies un pats par savu drosmi pārbijies fazāns. Izlasi 12 min.

VĒSTULE NO LIMAS

Stāsts šoreiz ir par Limu, pilsētu, kurai tūristi bieži vien pasteidzas garām, traucoties ieraudzīt Andu kalnus un Inku impērijas mantojumu. Lima ir metropole, milzīga pilsēta ar vairāk nekā 10 miljoniem iedzīvotāju un ļoti neparastu klimatu pašā Klusā okeāna krastā. Izlasi 6 min.

VĒSTULE NO BUENOSAIRESAS

Ar vietējiem sadraudzēties ir viegli, ja vien runā spāniski. Visiem interesē, kas un no kurienes tu, ārzemniek, esi, un kā eksotisku elementu tevi aicina pat uz ģimenes pasākumiem. Ziemassvētku laikā no piedāvājumiem gandrīz vai jāatkaujas - mani uz savām mājām aicina arī tantes no sporta zāles. Izlasi 8 min.

VĒSTULE NO ČEHIJAS

Kā jūs domājat, kura svešvaloda ir vispieprasītākā un daudzām ārzemju firmām sagādā vislielākās galvassāpes? Nekad neuzminēsiet - šejienes lielā kaimiņa valoda - vācu! Pirmajā brīdi liekas, kā tas ir iespējams, bet paanalizējot rodas vienkāršs izskaidrojums: vietējie, kuri valodu pārzina labi, darbu meklē Vācijā, jo saprotams, ka atalgojums tur ir krietni lielāks. Savukārt, kaimiņus vāciešus Čehijas algas nevilina. Izlasi 9 min.

VĒSTULE NO KOSOVAS

Pirmais, kas krita acīs, bija daudzie 90to gadu BMW ar iespaidīgu basu sistēmu. Kad tādi brauc garām, pat atrodoties iekštelpās, sienas vibrē albāņu hip hop ritmos. Otrs, ne mazāk pārsteidzošākais, bija zemās cenas un vīriešu pilnās kafejnīcas. Jebkurā diennakts laikā var manīt cilvēkus uz ielām un kafejnīcās, dzerot kafiju vai turku tēju, un cigarešu dūmu mutuļus. Izlasi 6 min.

VĒSTULE NO KEIPTAUNAS

Pārsteidzošākais ir tas, ka dažādās ķibeles nekad nepārklājas. Elektrības dozēšana sākās, tikko bija beigusies "ūdens krīze", un tamlīdzīgi. Tā vien šķiet, ka DĀR valdībā ir ieviests “Neparedzamo gadījumu saskaņošanas ministrs”, kura uzdevums ir noorganizēt, lai tautai nebūtu pārāk daudz problēmu vienlaicīgi un visi varētu fokusēties uz kaut ko vienu. Izlasi 9 min.